Technologijos

PVC plastikas, be ftalatų – tai saugi ir nekenksminga medžiaga ir individualiam, ir visuomeniniam naudojimui. Intensyvus technologijų PVC pramonėje vystymasis įtakojo, kad gaminys dažnai yra ekologiškesnis už kitus panašius produktus. PVC gamyboje funkcionuoja apsaugos standartai.

PVC veikia mūsų sveikatą daug mažiau nei daugelis kitų medžiagų. Kai kuriais atvejais būtent PVC tinkamas alergiškiems žmonės. PVC naudojamas ten, kur kitos medžiagos gali turėti žalingos įtakos. Medžiaga nekenksminga žmogaus odai. Tokio pat tipo plastikas naudojamas medicinoje, maisto pramonėje, baldų gamyboje, žaisluose, biuro reikmenyse, knygų viršeliuose ir t.t.

Batai pagaminti iš šio plastiko yra visiškai atsparūs vandeniui, patvarūs ir ilgai išlaikantys švarą.

TR plastikas, t.y. termoplastinė guma – savybių ir privalumų atžvilgiu labai panaši į natūralų kaučiuką. Visiškai nekenksminga žmogaus odai. Svarbiausias privalumas –  atspari žemoje temperatūroje.

Pagrindiniai privalumai:

Bekvapė;

Be minkštiklių (ftalatų);

Puikus elastingumas ir lygumas;

Odos suderinamumas;

Greitai prisitaiko prie kūno temperatūros.

EVA (Etileno vinilacetatas) – tai ekologiška kompozicinė polimerinė medžiaga, kurią sudaro 82% polietileno ir 18% vinilacetato. Tai pati lengviausia medžiaga, kuri naudojama avalybės gamybai. Svoris dažniausiai būna tris kartus mažesnis nei avalynė pagaminta iš tradicinių medžiagų (pvz., guma). Po tinkamo putodaros ir dažiklių panaudojimu, medžiaga tampa labai lengva. Putų struktūra suteikia nepralaidumą šalčiui ir atsparumą temperatūros svyravimams. Puikiai tinka naudoti ekstremaliai žemoje temperatūroje. Medžiaga išlieka elastinga prie -30 oC laipsnių šalčio. Avalynė iš EVA medžiagos gali būti gaminama su apsaugos dangteliais ir pradūrimui atspariais įdėklais.

PU (Poliuretanas) – tai termoplastinis elastomeras, išskirtinai elastingas ir amortizuojantis. PU plastikas yra atsparus trinčiai net dirbant su labai abrazyviomis medžiagomis, labai sunkiai plyšta tempiant ar lenkiant, turi antipraslydimo savybių, puikiai slopina vibracijas. Poliuretanas pasižymi ypatingai aukštu atsparumu trinčiai, tempimui, riebalams ir naftos produktams. Aukštos kokybės PU medžiaga yra puikiai tinkama apsauginių batų gamybai.

 OutDry® Membrana – technologiškai pažangi, specialiai sukurta medžiaga, naudojama daugelyje ūkio šakų, ypač odos ir tekstilės pramonėje. Membrana nepraleidžia drėgmės ir neleidžia kojai sušlapti. Apsaugo koja ne tik nuo išorinės drėgmės, bet ir nuo mūsų pačių drėgmės (prakaito). Leidžia kojoms kvėpuoti ir išlikti sausoms fizinio aktyvumo metu.

VIBRAM – aukštos kokybės  padas  užtikrina saugumą, komfortą, bei puikų sukibimą su įvairiais paviršiais.

Vibram padas turi daugiau nei 100 skirtingų rūšių, skirtų naudoti įvairiomis oro ir aplinkos sąlygomis.

„Hiking“ (turistiniai) batai turi būti sunkūs ir atsparūs deformacijoms. Labai svarbus yra pado standumas. Tvirtas Vibram padas neslysta, nenusidėvi ir sumažina apkrovą pėdai – taip apsaugodamas nuo nuovargio ilguose žygiuose.

Pašiltinimui naudojama sintetinė medžiaga, savo termoizoliacinėmis savybėmis lenkianti ančių pūkus, tačiau nesugerianti drėgmės, greitai džiūstanti ir sulaikanti šilumą net sudrėkusi. Thinsulate laikui bėgant nesusiploja ir nepraranda savo savybių kaip dauguma pašiltinimui naudojamų natūralių medžiagų.

Medžiaga leidžia kojai kvėpuoti ir užtikrina tinkamą šilumos balansą, nepriklausomai nuo išorinių sąlygų. Kontroliuojant kojos šilumą, suteikia komfortą vartotojui kaip darbe, taip ir laisvalaikiu.

Medžiaga yra bekvapė ir hipoalerginė. Turi ekologinį Okotex Standard 100 setifikatą. Medžiagos kokybė atitinka ISO 9002 standartą.

CORDURA – prekės ženklas, apibūdinantis specialiomis savybėmis pasižyminčius audinius, kuriems keliami dideli atsparumo reikalavimai. CORDURA audinys pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, atsparumu trinčiai ir plyšiams, taip pat drėgmei (impregnuotas). CORDURA yra du kartus atsparesnė už nailoną ir net iki dešimties kartų atsparesnė už medvilninius audinius.

CORDURA audinys yra pagamintas iš poliamido pluoštų, padengtų keliais poliuretano sluoksniais (paprastai nuo dviejų iki keturių). CORDURA audinys prieinamas įvairiausių formų, svorio ir struktūros. Kai kurie CORDURA audiniai sukurti specialiai naudojimui karinėje ir aktyvaus poilsio gamtoje srityse.

Air Comfort – daugiasluoksnis bato vidpadis suteikiantis pėdai komfortabilumą. Tam, kad garantuotų šilumos izoliaciją, vidpadžio gamyboje naudojama EVA medžiaga, o specialus gelinis padas (PU) užtikrina puikią amortizaciją („ANTISHOCK effect“).

 1. Ypatinga, drėgmę sugerianti medžiaga (mikropluoštas);
 2. Lateksas, turintis „formos atminties efektą“, puikiai sugeria smūgius;
 3. Baltas „Thermoformable“ vidpadžio sluoksnis;
 4. Vidpadžio pagrindas pagamintas iš EVA medžiagos, kuri užtikrina pėdų stabilumą;
 5. Gelinis padas (PU) – kulno amortizatorius, garantuojantis „ANTISHOCK“ efektą.

Demar WATERPROOF sistema – modernus sprendimas, kurio dėka avalynė išlieka visiškai atspari vandeniui.

Bato paviršiui naudojama aukštos kokybės, vandeniui atspari nubuko oda, bato vidus pagamintas iš vandeniui atsparios ir garui pralaidžios membranos. Membrana pagaminta iš politetrafluoretileno (PTFE), laminuota ir sustiprinta tarpiklio audiniu (poliamidas), kuris naudojamas kaip pamušalas. Šis derinys būdingas labai geriems higienos parametrams ir ilgaamžiškumui.

Pagrindiniai higienos parametrai:

 • vandens garų pralaidumas – water vapour permeability – not less than 2.0 mg/ cm²h (tested acc. to PN-EN ISO 20344:2012),
 • vandens garų koeficientas – water vapour coefficient – not less than 20 mg/cm² (tested acc. to PN-EN ISO 20344:2012),
 • vandens nepralaidumas – watertightness – not less than 10 m 10 m H2O (tested acc. to PN-EN 20811:1997).

Pagrindiniai patvarumo parametrai:

 • plėšimo stiprumas – tear strength, not less than 15N (acc. to PN-EN ISO 4674-1 2005),
 • atsparumas sausai trinčiai – resistance to dry friction – not less than up to 25 600 cycles,
 • atsparumas sausai trinčiai – resistance to wet friction – not less than 12800 cycles  (acc. to PN-EN ISO 20344:2012).